Słodkie Tramwaje znowu ruszą na ulice polskich miast
Wtorek, 08 Listopad 2016 21:17

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Cukrzycy w trzech polskich miastach: Poznaniu, Warszawie i Krakowie, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę organizuje akcję społeczną pod nazwą „SŁODKI TRAMWAJ”. Tradycyjnie już podczas bezpłatnego przejazdu „Słodkim Tramwajem” będzie można wykonać pomiar cukru we krwi, a także uzyskać porady dotyczące cukrzycy i zdrowego stylu życia od edukatorów diabetologicznych.

Każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi, otrzyma także materiały edukacyjne na temat cukrzycy, jej zapobieganiu, możliwych objawach i zagrożeniach, jakie czekają na ludzi w związku z tą podstępną chorobą. W Poznaniu i Warszawie tramwaj wyjedzie w sobotę, 12 listopada, natomiast w Krakowie w poniedziałek, 14 listopada br.

Terminarz akcji:

  • Warszawa, 12 listopada 2016 r., w godzinach od 11 do 15, trasa: Ochota - Śródmieście - Praga - Śródmieście – Ochota. Start z Placu Narutowicza.
  • Poznań, 12 listopada 2016 r., w godzinach od 11 do 14, trasa: AWF - Rondo Rataje – Kórnick – Podgórna - Al. Marcinkowskiego - Pl. Wolności – Gwarna - Św. Marcin - Strzelecka
  • Kraków, 14 listopada 2016 r., w godzinach od 11 do 15, trasa: wyjazd z zajezdni Nowa Huta, następnie przejazd wokół krakowskich Plant.

Współorganizatorami akcji są Małopolskie Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą (Kraków), Towarzystwo Pomocy Dzieci Koło Pomocy Dzieciom z Cukrzycą (Poznań) oraz Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą (Warszawa).

Partnerami wydarzenia są firmy Ascensia Diabetes Care oraz Novo Nordisk. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli największy portal o cukrzycy w polskim Internecie – mojacukrzyca.org oraz magazyn dla diabetyków – Diabetyk.

Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które chcą sprawdzić swój poziom cukru we krwi, a także wolontariuszy, którzy jak co roku bardzo intensywnie pomagają przy akcji, a także wszystkich zainteresowanych temat cukrzycy! Do zobaczenia w słodkich tramwajach!

Plakaty akcji:

 

Zmieniony ( Wtorek, 08 Listopad 2016 21:19 )
 

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.