RUSZA KAMPANIA ŚCIGAMY SIĘ Z CUKRZYCĄ
Poniedziałek, 30 Maj 2016 11:11

„Ścigamy się z cukrzycą” to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna zainicjowana przez organizacje reprezentujące środowisko pacjentów z cukrzycą w celu zwrócenia uwagi na cukrzycę w oraz aktywność fizyczną, jako element profilaktyki i terapii cukrzycy: potrzeby pacjentów i priorytety ochrony zdrowia w odniesieniu do zapobiegania, leczenia i edukacji w tej chorobie przewlekłej.

Działania kampanii skupione są wokół Teamu Novo Nordisk, w skład którego wchodzą rowerzyści, triatloniści i biegacze, których łączy fakt, iż wszyscy chorują na cukrzycę. Liderem teamu jest pierwsza wyczynowa drużyna kolarska złożona wyłącznie z zawodników z cukrzycą, która w tym roku po raz pierwszy weźmie udział w 73. Tour de Pologne.

Zawodnicy Team Novo Nordisk spotkają się z pacjentami, kibicami, odwiedzą kliniki diabetologiczne, aby inspirować wszystkie osoby z cukrzycą w Polsce do podążania za swoimi marzeniami.

Ambasadorem kampanii Ścigamy się z cukrzycą jest złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Michał Jeliński, który w lipcowym wyścigu stanie na czele drużyny amatorów w Tour de Pologne amatorów. Misją drużyny jest inspirowanie, edukowanie i angażowanie osób z cukrzycą, pokazując im, że można zapewnić sobie wysoką jakość życia pomimo choroby i osiągać osobiste cele. Patronem kampanii jest także Polski Komitet Olimpijski.

 

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.