FEDERACJA POMAGA I INTERWENIUJE
Piątek, 19 Luty 2016 14:39

Masz dziecko chore na cukrzycę? Nie przyznano Wam punktu 7 na orzeczeniu o niepełnosprawności. POSTARAMY SIĘ POMÓC! BEZPŁATNIE!

Pomożemy zredagować odwołanie, doradzimy i podejmiemy interwencję u Rzecznika Praw Dziecka, w Komisji Wojewódzkiej i wszędzie tam gdzie trzeba. Nie obiecujemy cudów ale zrobimy, co się da! Doświadczenie pokazuje, że łatwiej coś osiągnąc jeśli za człowiekiem stoi instytucja. My za Wami staniemy MUREM! Prowadzimy kilkanaście spraw. Już kilka udało się załatwić POZYTYWNIE.

Walczymy także, o systemowe uregulowanie sprawy i jednoznaczne kryteria przyznawania punktu 7 dla całej Polski. Stosowne listy trafiły już do MRPiPS, rzeczników i komisji. Teraz bedziemy się spotykać i osobiście przedstawiać problem. Póki jednak nie ma systemowego uregulowania - POMAGAMY! Dziś zajęliśmy się sprawą 9-letniej Nadii. Pisma już gotowe, zaraz biegniemy na pocztę. W przyszłym tygodniu będziemy dzwonić i próbowac uzyskać wyjaśnienia.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę Diabetycy.eu prowadzi projekt rzecznictwa w sprawie orzekania o niepełnosprawności.

Potrzebujesz pomocy - napisz! Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.