Przyjdź do Słodkiego Tramwaju i wykonaj bezpłatnie pomiar cukru!
Poniedziałek, 09 Listopad 2015 13:50

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, jak co roku, z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, w dniu 14 listopada 2015 roku (sobota), organizuje akcję społeczną pod nazwą „SŁODKI TRAMWAJ”. Bezpłatne pomiary cukru we krwi w specjalnie oznaczonych pojazdach odbędą się w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Radomiu i Lublinie. Każdy zainteresowany będzie mógł wsiąść do pojazdu, przejechać się za darmo po mieście i przede wszystkim zmierzyć poziom cukru we krwi.

Co ważne: akcje Słodki tramwaj – jako prewencję cukrzycy typu 2 - przygotowała młodzież chora na cukrzycę typu 1. Jeśli nie wiecie, czym różnią się te choroby koniecznie przyjdziecie do naszych słodkich tramwajów.

W pojazdach będzie można otrzymać także materiały edukacyjne na temat cukrzycy typu 2, jej zapobieganiu, możliwych objawach i zagrożeniach, jakie czekają na ludzi w związku z tą podstępną chorobą. W wybranych miastach przewidziano także możliwość wykonania dodatkowych badań, m.in. pomiar ciśnienia tętniczego i tkanki tłuszczowej. W Krakowie, Poznaniu i Warszawie pojadą specjalne oznaczone słodkie tramwaje. W Lublinie na pasażerów czekać będzie trolejbus Ziutek. W Radomiu pomiar cukru będzie wykonywany w specjalnym słodkim autobusie.

Terminarz akcji – 14 listopada:

  • Warszawa, godz. 10 – 14, trasa: Ochota - Śródmieście - Praga - Śródmieście – Ochota. Zbiórka na Placu Narutowicza o 9.30.
  • Kraków, godz. 11 – 15, trasa: wyjazd z zajezdni Nowa Huta, następnie przejazd wokół krakowskich Plant.
  • Poznań, godz. 10 – 14, trasa: AWF - Rondo Rataje – Kórnick – Podgórna - Al. Marcinkowskiego - Pl. Wolności – Gwarna - Św. Marcin - Strzelecka
  • Radom, godz. 11 – 13, Słodki autobus będzie stacjonował koło Kościoła Garnizonowego na Placu Konstytucji 3-go Maja
  • Lublin, godz. 10 – 15, trolejbus będzie kursować po trasie linii 156, tj: Chodźki-Szpital - Obywatelska - Lubartowska - Królewska - Zamojska - Fabryczna - Droga M. Majdanka - Doświadczalna - Felin

Projekt realizowany jest przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Partnerami wydarzenia jest firma Bayer Diabetes Care, firma Novo Nordisk oraz największy portal o cukrzycy w polskim Internecie – mojacukrzyca.org.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu lokalnych organizacji. Przy akcji pomagają:
1. Małopolskie Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą (Kraków)
2. Stołeczna fundacja dla dzieci z cukrzycą (Warszawa)
3. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Koło Pomocy Dzieciom z Cukrzycą (Poznań)
4. Stowarzyszenie Wesoły Diabetyk (Lublin)
5. Koło Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Radomiu (Radom)

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 09 Listopad 2015 13:54 )
 

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.