Kolejny wolontariusz z Łodzi
Sobota, 19 Styczeń 2013 11:13

Jakub Karło – członek Uczniowskiego Klubu Rekreacji Ruchowej dla Diabetyków z Łodzi. Wiek – prawie 18 lat, w tym 7 latu „ stażu cukrzycowego”.

Ola: Gdzie udzielasz się jako wolontariusz?
Kuba: Staram się udzielać gdzie to tylko możliwe. Ostatnio byłem wolontariuszem w Słodkim Trambusie, takim łódzkim Słodkim Tramwaju organizowanym przez Ogólnopolską Federacji Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę. Ponadto działam w swoim lokalnym środowisku, m.in. organizując wraz z kolegami wolontariuszami zbiórki pluszaków do łódzkich domów dziecka oraz zbiórki żywności. Brałem m.in. udział w akcji „Podziel się posiłkiem” organizowanej przez Łódzki Bank Żywności.

Ola: Dlaczego uważasz, że warto być wolontariuszem?
Kuba: Można zebrać niesamowite doświadczenie, spędzić miło i pożytecznie czas oraz poznać fantastycznych ludzi, z którymi zawiążą się przyjaźnie na całe życie. Poza tym przy szukaniu pracy jest to bardzo przydatne kryterium do CV.

Ola: Jak to się stało, że zostałeś wolontariuszem?
Kuba: To wyszło tak jakoś spontanicznie. Kiedyś pomogłem jakiemuś znajomemu no i tak mi już zostało. Potem uczestnicząc w różnych projektach rozwijałam swoją wiedzę i umiejętności na temat wolontariatu.

Ola: Czy w tym wszystkim co robisz znajdujesz jeszcze czas na swoje zainteresowania?
Kuba: Oczywiście. Trenuję piłkę nożną, uprawiam także rekreacyjnie inne sporty m.in. koszykówkę i siatkówkę. Czas się znajdzie zawsze, choć trzeba przyznać, że czasami ciężko się zmieścić ze wszystkim.

Ola: Masz już jakieś najbliższe plany wolontaryjne?
Kuba: Chwilowo jeszcze nie, ale czekam na informację, czy będę potrzebny do organizacji zimowiska dla dzieci z podstawówki na terenie naszego miasta.

Ola: Czy uważasz, że niepełnosprawność, w tym także cukrzyca, może lub po prostu przeszkadza w wolontariacie?
Kuba: Na pewno jakieś poważniejsze schorzenia utrudniają znacznie rozwijanie się jako wolontariusz, lecz cukrzyca na pewno nie jest taką blokadą. Wystarczą dobre chęci i trochę wolnego czasu.

Ola: Dziękuję za rozmowę

Rozmawiała Aleksandra Karło

 

 

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.