Nasi wspaniali - Kasia Więcek
Niedziela, 06 Styczeń 2013 17:42

Przedstawiamy kolejna młodą, aktywną osobę, która nie pozwoliła by cukrzycą Ją zdominowała. Kasia Więcek - realizuje marzenia, tańczy, żegluje, skacze ze spadochronem i... pomaga innym, bo to po prostu lubi.

Kasia Więcek ma 18 lat. Jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Od początku istnienia Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą W Kaliszu jest jego członkiem.

 

Elżbieta Świtaj: Kasiu ile lat chorujesz na cukrzycę?
Kasia Więcek: Już minęło 15 lat.

EŚ: Czy wcześniej słyszałaś o wolontariacie?
KW: Tak, jednak nie miałam z nim do czynienia bezpośrednio, może poza moim udziałem w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wiele lat temu dzięki Orkiestrze dostałam pompę insulinową i było dla mnie oczywiste, że w ten właśnie sposób mogę najlepiej podziękować.

EŚ: Czy teraz tez podejmujesz jakieś działania w ramach wolontariatu?
KW: Biorę udział w charytatywnych maratonach rumby w naszym mieście, poza tym razem z moją drużyną harcerską organizujemy różnego rodzaju akcje i zabawy dla młodszych dzieci. Oczywiście w dalszym ciągu jestem z WOŚP.

EŚ: Myślisz, że warto być wolontariuszem, jeżeli tak, to dlaczego?
KW: Uważam, że warto pomagać innym. Ja to po prostu lubię.

EŚ: Robisz wiele rzeczy, uprawiasz sporty, tańczysz, pomagasz innym. Czy cukrzyca w twoim aktywnym życiu jest dla ciebie przeszkodą?
KW: W żaden sposób. Bywa uciążliwa, ale to wszystko.

EŚ: Uczestniczyłaś w projekcie ”Diabetyk też może być wolontariuszem” organizowanym przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, jak sądzisz czy takie propozycję maja sens?
KW: Oczywiście, że tak. Zdobyliśmy tam wiele informacji z zakresu wolontariatu. Uczyliśmy się jak pomagać innym i tego, że wsparcie duchowe jest równie ważne jak i pomoc materialna. Istotą wolontariatu tak naprawdę jest wrażliwość na potrzeby innego człowieka.

EŚ: Kasiu dziękuję za rozmowę.

Rozmowę przeprowadziła Elżbieta Świtaj ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu

Cukrzyca nie wyklucza.

Zmieniony ( Środa, 08 Październik 2014 10:12 )
 

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.