PARLAMENTARNY ZESPOŁ DS. DIABETYKÓW
Czwartek, 22 Grudzień 2016 17:32

Dzisiaj odbyło się pierwsze merytoryczne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Diabetyków. Posłów przybyło niewielu ale liczymy, że dołączą do prac. Przewodnicząca poseł Lidia Gądek-lekarz, wiceprzewodnicząca pani poseł Wróblewska- nauczyciel dają nadzieję, że coś ruszy.

Dzisiejsze spotkania to krótkie omówienie tematów związanych z cukrzycą. Doskonałe wystąpienie Pani Profesor Doroty Zozulińskiej- Ziółkiewicz o cukrzycy, epidemiologii, typach choroby. Pani Profesor zwróciła uwagę na bardzo ważny aspekt. Jeszcze do niedawna kwalifikowało się chorych do typu cukrzycy w oparciu o wiek - dziecko, młodzież - typ 1, dorośli, starsi-typ 2. Okazuje się, że to nie jest prawda i wiele osób wcześniej zdiagnozowanych jako „dwójka” choruje na cukrzycę typu 1. Teraz można to stwierdzić, potwierdzić odpowiednimi badaniami. Pani Profesor sporo miejsca w swoim wystąpieniu poświęciła właśnie cukrzycy typu 1, w różnych grupach wiekowych. Przedstawiciel Koalicji Walki z Cukrzycą Pan Masierak przedstawił raport Strategia Cukrzyca 2015-2025, który przygotowały organizacje pacjentów, wśród nich nasza Federacja. Profesor Edward Franek mówił o powikłaniach i trudnościach życia z cukrzycą.

 
„Ścigamy się z cukrzycą” w Parlamencie
Czwartek, 22 Grudzień 2016 13:20

Ponad 450 posłów, senatorów i pracowników Sejmu RP – tyle osób wykonało badanie podczas dnia bezpłatnych pomiarów poziomu cukru w Sejmie RP. Akcja zainicjowana została przez Parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy oraz organizatorów kampanii „Ścigamy się z cukrzycą”. Organizatorzy badania podkreślają, iż inicjatywa ma zwrócić uwagę parlamentarzystów na rosnącą epidemię cukrzycy w Polsce, potrzebę zwiększenia świadomości w zakresie rozwoju powikłań cukrzycowych szczególnie sercowo-naczyniowych, jak również działań edukacyjnych i profilaktycznych. Podjęto również temat dostępu do nowoczesnych terapii.

Z badań skorzystali m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, poseł Marek Borowski, poseł Jacek Federowicz, Arkadiusz Mularczyk oraz posłanka Krystyna Wróblewska, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy. To kolejne tego typu działanie organizatorów kampanii „Ścigamy się z cukrzycą”, którzy wcześniej sprawdzali poziom cukru podczas Tour De Pologne i w kolejnym roku planują dalsze działania zachęcające różne środowiska do działań profilaktycznych.

 
O KOCZUJĄCYCH MATKACH DZIECI Z CUKRZYCĄ TYPU 1 W FAKTACH TVN
Sobota, 03 Grudzień 2016 21:18

Redaktor Marek Nowicki zajął się ważnym tematem matek, które muszą rezygnować z pracy by sprawować opiekę nad dzieckiem z cukrzycą podczas jego pobytu w przedszkolu lub szkole. Dzieciom nie ma kto pomóc zbadać poziom cukru, czy podać insulinę. Matki muszą więc siedzieć w szkole cały dzień lub przychodzić co dwie, trzy godziny.

Federacja pomagała w przygotowaniu tego materiału. Oglądajcie koniecznie! Materiał rzetelny i pokazujący problem!

Dziękujemy Panu Redaktorowi i Mamom, które zdecydowały się wystąpić.

http://fakty.tvn24.pl/

 
Jak poprawić życie osób z cukrzycą? Startuje 5. edycja kampanii „Życie z cukrzycą”
Poniedziałek, 14 Listopad 2016 21:28

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji wystartowała kolejna edycja kampanii edukacyjnej „Życie z cukrzycą” pod patronatem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego przygotowana przez Medical Media Solutions. Projekt ukazał się wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” oraz jest dostępny również online.

W Polsce jest około 2,1 mln chorych leczonych na cukrzycę oraz kilkusettysięczna grupa osób, która nie ma świadomości tej choroby i nie podejmuje leczenia. Tymczasem wczesne wykrycie oraz stosowanie odpowiednich terapii może pomóc w uniknięciu groźnych powikłań. Cukrzyca jest wielkim wyzwaniem dla naszego społeczeństwa. Jak zaznacza prof. Maciej Małecki, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego osoby z cukrzycą wymagają opieki medycznej oraz stworzenia ram organizacyjnych i finansowych dla tej opieki. Ponadto są to osoby, które mają często zmniejszoną produktywność, dotknięte są nierzadko inwalidztwem i pozostają na utrzymaniu państwa oraz przedwcześnie umierają.

 
Słodkie Tramwaje znowu ruszą na ulice polskich miast
Wtorek, 08 Listopad 2016 21:17

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Cukrzycy w trzech polskich miastach: Poznaniu, Warszawie i Krakowie, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę organizuje akcję społeczną pod nazwą „SŁODKI TRAMWAJ”. Tradycyjnie już podczas bezpłatnego przejazdu „Słodkim Tramwajem” będzie można wykonać pomiar cukru we krwi, a także uzyskać porady dotyczące cukrzycy i zdrowego stylu życia od edukatorów diabetologicznych.

Każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi, otrzyma także materiały edukacyjne na temat cukrzycy, jej zapobieganiu, możliwych objawach i zagrożeniach, jakie czekają na ludzi w związku z tą podstępną chorobą. W Poznaniu i Warszawie tramwaj wyjedzie w sobotę, 12 listopada, natomiast w Krakowie w poniedziałek, 14 listopada br.

 
KURS SPOŁECZNYCH EDUKATORÓW CUKRZYCY TYPU 1
Poniedziałek, 24 Październik 2016 11:01

Zapraszamy osoby zainteresowane do zgłaszania się do udziału w kursie społecznych edukatorów cukrzycy.

TERMIN I MIEJSCE: 25.11.2016 od godz. 12 do 27.11.2016 do godz. 16, Kraków – ścisłe centrum

WYKŁADOWCY: Prof. dr hab. n.med. Maciej Małecki, Prof. dr hab. n. med. Przemysława Jarosz-Chobot, Prof. dr hab. n.med. Anna Noczyńska, Dr hab. n. med. Agnieszka Szadkowska, Dr n. med. Joanna Nazim oraz inni: edukatorki diabetologiczne, psycholog, prawnik.

DLA KOGO TAK: Dla Osób, które chcą działać jako edukator i współpracować z Federacją przy prowadzeniu szkoleń dla nauczycieli dzieci z cukrzycą w całej Polsce.

DLA KOGO NIE:
- Dla Osób, dla których główną motywacją do udziału w kursie jest poprawa wiedzy o cukrzycy celem lepszego jej prowadzenia u siebie lub dziecka.
- Dla Osób, które chcą w oparciu o certyfikat Federacji prowadzić komercyjne/zarobkowe szkolenia w ramach własnej działalności lub innych podmiotów.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i wysyłania ankiet zgłoszeniowych do dnia 28.10.2016 na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 

 
KONFERENCJA POST ISPAD
Środa, 21 Wrzesień 2016 07:57

Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy oraz Pani Profesor Przemysława Jarosz-Chobot zapraszają na konferencję POST ISPAD.

Podczas Spotkania przedstawione zostaną najnowsze i najciekawsze doniesienia na krótko po tym, jak zostaną one zaprezentowane podczas corocznej, Światowej Konferencji ISPAD (International Society of Pediatric and Adolescent Diabetes), która w tym roku odbywa się po raz 42. w Walencji, Hiszpania w dniach 26- 29 października.

Program naukowy POST ISPAD odzwierciedla motto tegorocznej konferencji ISPAD – „Edukacja i nowe technologie: wzmocnienie opieki nad chorym z cukrzycę”

Do udziału w Konferencji Organizatorzy zapraszają wszystkich członków diabetologicznych zespołów terapeutycznych zaangażowanych w opiekę nad dziećmi i młodzieżą oraz młodymi dorosłymi chorymi na cukrzycę.

POLECAMY!
http://postispad2016.syskonf.pl/

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 52

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.