Podsumowanie akcji Słodki Tramwaj 2015
Wtorek, 01 Grudzień 2015 13:54

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, w dniu 14 listopada 2015 roku (sobota), po raz kolejny zorganizowała akcję społeczną pod nazwą „SŁODKI TRAMWAJ”. Bezpłatne pomiary cukru we krwi w specjalnie oznaczonych pojazdach można było bezpłatnie wykonać w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Radomiu i Lublinie.

Każdy zainteresowany mógł wsiąść do pojazdu, przejechać się za darmo po mieście i przede wszystkim zmierzyć poziom cukru we krwi. Akcje Słodki tramwaj – jako prewencję cukrzycy typu 2 - przygotowała młodzież chora na cukrzycę typu 1. Zapraszamy do oglądnięcia i przeczytania relacji z poszczególnych miast.

 
Międzynarodowy Kongres Cukrzycy Vancouver 2015
Poniedziałek, 30 Listopad 2015 08:00

Ponad 12000 uczestników z całego świata, 350 wykładowców, 220 godzin sesji naukowych, ponad 1000 plakatów w sesjach plakatowych. Wielkie międzynarodowe spotkanie lekarzy, pielęgniarek, edukatorów, psychologów, organizacji pozarządowych pracujących na rzecz diabetyków i samych pacjentów.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę diabetycy.eu także bierze udział w kongresie. Reprezentują ją Monika Zamarlik, prezes Federacji, dr Iwona Gryniuk-Toruń, psycholog i edukator pracujący z dziećmi, młodzieżą chorymi na cukrzycę oraz Arkadiusz Michalak, student 3 roku medycyny, diabetyk, współtwórca kampanii „Żyję, bo biorę” insulinę.

 
Zobaczcie koniecznie!
Czwartek, 26 Listopad 2015 00:30

Wzruszający, bardzo prawdziwy film o życiu z cukrzycą typu 1. Udostępniajcie - wtedy Wasi znajomi, znajomi znajomych dowiedzą się, czym jest (i czym nie jest) cukrzyca typu 1.

Wielkie podziękowania dla Josef W.Frydrych za opublikowanie filmu i polskie napisy.

https://www.youtube.com/watch?v=bM07dKriPJQ

 
Ważna ankieta dla rodziców
Piątek, 20 Listopad 2015 23:42

Drodzy Rodzice, zwracamy się do Was z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej opieki nad dziećmi z cukrzycą w przedszkolach i szkołach. Prowadzimy ogólnopolskie badanie, którego wyniki zamierzamy przedstawić w Ministerstwie Edukacji, Rzecznikowi Praw Dziecka, w Ministerstwie Zdrowia i wszędzie tam, gdzie możemy walczyć o prawa naszych dzieci do nauki, rozwoju, równego traktowania.

Chcemy by dzieci mogły chodzić do przyjaznych dla nich przedszkoli i szkół, by rodzice mogli spokojne pracować, a nauczyciele nie bać się sprawować opieki nad małymi diabetykami dzięki obowiązkowym i profesjonalnym szkoleniom i jednoznacznym rozwiązaniom prawnym, o które będziemy zabiegać.

 
Słodkie bajeczki
Czwartek, 19 Listopad 2015 12:30

Zapraszamy do zapoznania się z bajkami dla naszych najmłodszych cukiereczków. "Słodkie bajeczki" to wspólna inicjatywa Novo Nordisk i Ogólnopolskiej Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę.

To piękna akcja pracowników Novo Nordisk, którzy osobiście zaangażowali się w ramach inicjatywy wolontariatu pracowniczego TakeAction! i przekazali na rzecz małych pacjentów… swoje głosy.

 
Akcja pt. Słodki kącik w Nowym Sączu
Wtorek, 24 Listopad 2015 12:42

Koło Przyjaciół Dzieci Chorych na Cukrzyce działające przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Nowym Sączu zorganizowało z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w dniu 19 listopada 2015 r. akcję bezpłatnego badanie poziomu cukru we krwi.

Badania odbywały się w Galerii "Trzy Korony" w Nowym Sączu w godzinach od 16.00 do 19.00. W akcji udział brali: lekarz diabetolog - p. Urszula Szewczyk, specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego, edukator cukrzycowy, instruktor pomp insulinowych - p. Ludwik Szewczyk, społeczni edukatorzy diabetologiczni p. Bronisława Dolińska Garwol i p. Jolanta Łukasik oraz wolontariusze.

 
Przyjdź do Słodkiego Tramwaju i wykonaj bezpłatnie pomiar cukru!
Poniedziałek, 09 Listopad 2015 13:50

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, jak co roku, z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, w dniu 14 listopada 2015 roku (sobota), organizuje akcję społeczną pod nazwą „SŁODKI TRAMWAJ”. Bezpłatne pomiary cukru we krwi w specjalnie oznaczonych pojazdach odbędą się w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Radomiu i Lublinie. Każdy zainteresowany będzie mógł wsiąść do pojazdu, przejechać się za darmo po mieście i przede wszystkim zmierzyć poziom cukru we krwi.

Co ważne: akcje Słodki tramwaj – jako prewencję cukrzycy typu 2 - przygotowała młodzież chora na cukrzycę typu 1. Jeśli nie wiecie, czym różnią się te choroby koniecznie przyjdziecie do naszych słodkich tramwajów.

W pojazdach będzie można otrzymać także materiały edukacyjne na temat cukrzycy typu 2, jej zapobieganiu, możliwych objawach i zagrożeniach, jakie czekają na ludzi w związku z tą podstępną chorobą. W wybranych miastach przewidziano także możliwość wykonania dodatkowych badań, m.in. pomiar ciśnienia tętniczego i tkanki tłuszczowej. W Krakowie, Poznaniu i Warszawie pojadą specjalne oznaczone słodkie tramwaje. W Lublinie na pasażerów czekać będzie trolejbus Ziutek. W Radomiu pomiar cukru będzie wykonywany w specjalnym słodkim autobusie.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 52

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.