Sztuczna trzustka nadchodzi?
Środa, 13 Styczeń 2016 18:51

Na amerykańskim Uniwersytecie Virginia powstała "sztuczna trzustka", pracami kierował prof. Boris Kovatchev. 240 pacjentów w USA, Francji, Holandii i w Włoch zostanie wyposażonych w sztuczną trzustkę na pół roku. 180 z nich będzie ją nosiło jeszcze przez kolejnych sześć miesięcy. W tym czasie badani będą wykonywać wszystkie czynności, które wypełniają ich codzienne życie – pracować, uczyć się, wypoczywać. Będą mogli zapomnieć o cukrzycy. Prawie.

 
Program badawczy MB102-230 (DEPICT 2)
Niedziela, 10 Styczeń 2016 20:01

Jeśli stosuje Pan/Pani insulinę w kontroli glikemii w cukrzycy typu 1, a mimo to stężenie hemoglobiny glikowanej A1C (HbA1c) przekracza górną granicę normy, może zainteresować Pana/Panią badanie kliniczne o nazwie MB102-230 (DEPICT 2). Jest to międzynarodowe badanie kliniczne dotyczące cukrzycy typu 1, w którym badany jest doustny lek eksperymentalny dopuszczony do stosowania w leczeniu cukrzycy typu 2.

Zespół badawczy MB102-230 poszukuje uczestników spełniających następujące kryteria:

• wiek od 18 do 75 lat,
• zdiagnozowana cukrzyca typu 1,
• stężenie hemoglobiny glikowanej A1c (HbA1c) przekracza wartość normalną u diabetyków,
• stosowanie insuliny w ciągu ostatniego roku lub dłużej.

Jeśli spełnia Pan/Pani te kryteria i pragnie lepiej poznać badanie MB102-230 (DEPICT 2), zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.typeonediabetesstudy.com/pl/home, co pozwoli uzyskać dalsze informacje i da Panu/Pani możliwość wypełnienia krótkiego kwestionariusza online. Na jego podstawie może Pan/Pani określić potencjalną możliwość udziału w badaniu.

Osoby, które zdecydują się na udział w badaniu otrzymają badany lek bezpłatnie. Pokryte zostaną również uzasadnione koszty podróży.


 
Miesięcznik Diabetyk, styczeń 2016, nr 1 (240)
Piątek, 08 Styczeń 2016 21:13

Kolejny rok za nami. Mamy nadzieję, że dwanaście numerów „Diabetyka”, które trafiły w Wasze ręce w 2015 roku, dostarczyły Wam mnóstwo ważnych informacji, wskazówek i pomocnej wiedzy. Przy okazji pamiętajcie, że autorzy i redakcja są do Waszej dyspozycji – jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej w zakresie specyfiki naszych publikacji, macie pytania o zdrowie, leczenie cukrzycy, dietę, życie intymne itp., piszcie do nas pod adres redakcji lub na e-maila. Wasze pytania są dla nas inspiracją, czasem też wyzwaniem, do tworzenia ramówki tematycznej czasopisma. Artykuły, które czytacie w „Diabetyku”, niejednokrotnie są opracowaniami „zleconych” przez Was tematów.

Nowy rok zaczynamy numerem po brzegi wypełnionym wiedzą doskonałych lekarzy, farmaceutów, a także stale z nami współpracujących edukatorek i dietetyczek. Trzy artykuły w dziale Rozważania o cukrzycy, bardzo ciekawe teksty Pod Lupą, do tego – jak zwykle – odżywianie, aktywność fizyczna, insulinoterapia. Wszystko, co jest ważne w codziennym życiu z cukrzycą.

 
MARZENIE - film o niewidomych aktorach
Czwartek, 07 Styczeń 2016 20:18

Nasi przyjaciele z Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego (ITAN) kręcą oparty na faktach film fabularny o niewidomych aktorach, którzy marzą o swoim teatrze. Grają od lat przy pełnej widowni, mają w repertuarze osiem przedstawień mimo, że nie mają stałego miejsca, nie mają swojego teatru. Wybitny krakowski aktor Artur Dziurman, ten sam, który pomógł nam w realizacji spotu do kampanii „Żyje bo biorę (insulinę)”, reżyseruje film. Za produkcję odpowiada jego prawa ręka, dobry duch ITAN-a, niezastąpiona Danusia Damek. Akcja rozgrywa się w Krakowie i Małopolsce, tu gdzie działa teatr.

W filmie nie zabraknie więc świetnych krakowskich aktorów, wśród nich znajdzie się Dariusz Gnatowski, szczególnie nam bliski, bo także diabetyk i założyciel Fundacji Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja, która pomaga osobom z cukrzycą typu 2. Niewielki ale znaczący dla filmu epizod zagrała także nasza wolontariuszka Dominika.

 
Federacja zaproszona na Forum Liderów Organizacji Pacjentów
Wtorek, 05 Styczeń 2016 20:46

W lutym Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej organizuje X. edycję „Forum Liderów Organizacji Pacjentów” połączone z wręczeniem Nagrody Św. Kamila. Uroczystość związana jest z Obchodami Światowego Dnia Chorego. Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 roku w 11. rocznicę zamachu na Jego życie.

Nagroda Św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, została ustanowiona w 2007 roku z inicjatywy Zakonu Posługujących Chorym – Ojcowie Kamilianie oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Nagroda przyznawana jest z okazji Światowego Dnia Chorego, co roku w innej dziedzinie medycyny. Główną ideą Nagrody jest okazanie wdzięczności tym, którzy z wielką troską i bezinteresownością budują kulturę miłosierdzia, akceptacji chorych i ich rodzin, stając się głosem tych, którzy sami nie są w stanie domagać się przestrzegania swoich praw.

 
Wesołych Świąt
Wtorek, 22 Grudzień 2015 12:28

Serdeczne życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny, pięknie pachnącej choinki, zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu i życzliwości wokół dla wszystkich naszych Sympatyków

Składa Zespół Federacji Diabetycy.eu

 
W Ministerstwie Zdrowia - merytorycznie i konkretnie
Sobota, 19 Grudzień 2015 11:05

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę Diabetycy.eu została zaproszona na spotkanie do Ministerstwa Zdrowia celem omówienia problemów chorych na cukrzycę typu 1.

Było merytorycznie i pierwszy raz od lat – konkretnie. Przedstawiliśmy najważniejsze problemy młodych diabetyków będące w kompetencji Ministerstwa Zdrowia, w tym MIĘDZY INNYMI: za wysokie ceny insuliny, włączenie do refundacji osprzętu do pompy, brak właściwej edukacji i opieki psychologa nad rodzinami dotkniętymi cukrzycą, słaby dostęp do diabetologów w mniejszych miastach, problem z dostępem do przedszkoli i szkół.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 52

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.