NAKLEJKA ZMIERZY CUKIER
Sobota, 06 Luty 2016 11:52

Naklejkę opracowali naukowcy z University of California w San Diego. Cienka i elastyczna drukowana naklejka przypomina tymczasowy tatuaż, który według wynalazców może stale monitorować poziom glukozy we krwi, bez nakłuwania skóry.

Czujnik ma formę przeźroczystego plastra z przytwierdzonymi do niej dwoma małymi elektrodami i enzymem, który reaguje z glukozą. Urządzenie działa na zasadzie jonoforetycznej ekstrakcji glukozy z płynu międzykomórkowego. Zastosowany w czujniku prąd o łagodnym natężeniu zmusza jony sodowe, niosące ze sobą glukozę, do przepływu z pomiędzy komórek skóry w kierunku sensora. Następnie ładunek elektryczny wytworzony przez napływającą glukozę jest mierzony. Poziom glukozy w płynie tkankowym jest około 100 razy niższy niż we krwi, co wymusza użycie dokładniejszego sensora niż w przypadku glukometru.

 
FUNDACJA DIABECIAKI ZAPRASZA NA STUDIA
Czwartek, 04 Luty 2016 22:10

Fundacja DIABECIAKI zaprasza do zapisów na studia podyplomowe dla „Edukatorów zdrowotnych w zakresie promocji zdrowia, edukacji zdrowotnej i profilaktyki cukrzycy i związanych z nią chorób przewlekłych u dzieci i młodzieży.”

Osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności mogą starać się o studia bezpłatne, tj. finansowane ze środków PFRON.Studia odbywać się będą w Warszawie, w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego. Planowane jest 12 zjazdów sobotnio-niedzielnych, co oznacza, że dla osób spoza Warszawy konieczne będzie poniesienie kosztów tylko 12 noclegów i 12 dojazdów.

Program studiów znajdziecie tu. Zapisy tylko do 20 lutego 2016. Kontakt w sprawie zapisów: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
SZKOLENIA NAUCZYCIELI - PLANY NA ROK 2016
Czwartek, 04 Luty 2016 19:05

Od kilku lat Federacja prowadzi szkolenia dla nauczycieli dzieci z cukrzycą. W roku 2015 skorzystały z nich 273 placówki i 5723 pracowników oświaty z całej Polski. Szkolenia są bezpłatne, a prowadzą je certyfikowani edukatorzy.

Federacja stworzyła sieć edukatorów i współpracuje z około 50 osobami z całej Polski. Przywozimy materiały, wydajemy potwierdzenia o udziale przedszkola/szkoły w szkoleniu. Przyjazne placówki umieszczamy na stronie www.przyjaznediabetykom.pl

W związku z ogromnym zainteresowaniem szkoleniami będziemy je kontynuować w roku 2016 i z pewnością przeprowadzimy ich jeszcze więcej.

 
5000 metrów nad poziomem cukru
Wtorek, 02 Luty 2016 11:23

Trwają przygotowania do dalszych etapów projektu 5000 metrów nad poziomem cukru. Były już Gorce, Alpy, teraz kolejne wyzwania i kolejne szczyty do zdobycia. Wspaniała inicjatywa Prof. dr hab. Tomasza Klupy z Krakowa. W ekipie, między innymi, Pani Teresa Benbenek-Klupa, diabetyczka, edukatorka, guru jeśli chodzi o temat radzenia sobie z chorobą. BARDZO MOCNO trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych wypraw.

Krótki materiał filmowy ze szkolenia: https://youtu.be/01bB8DZsWzM

 
Nowa klasyfikacja cukrzycy!
Środa, 27 Styczeń 2016 15:21

Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne uważa, że dotychczasowa klasyfikacja cukrzycy wyczerpała się, nie przystaje do obecnej wiedzy na temat powstawania cukrzycy. Zawiera sporne i wykluczające się definicje cukrzycy typu 1, 2 oraz cukrzycy typu LADA.

Więcej na http://www.mp.pl/cukrzyca/aktualnosci/136544,rewolucja-w-diabetologii-nowa-klasyfikacja-cukrzycy

 
O cukrzycy typu 1 w Wywiadzie Kuriera
Środa, 27 Styczeń 2016 00:46

Zachęcamy do obejrzenia. Prof. Ewa Pańkowska i Josef W. Fydrych (współzałożyciel grupy Cukrzyca typu 1 u dzieci. Pomagajmy sobie) mówią o życiu rodzin z cukrzycą

http://warszawa.tvp.pl/23761873/26012016

 
Przedszkole i szkoła przyjazne diabetykom!
Czwartek, 21 Styczeń 2016 17:21

Początek roku to czas podsumowań poprzedniego roku. Podliczenia, podsumowania, sprawozdania. Właśnie podliczyliśmy szkolenia dla placówek oświatowych w całej Polsce. W roku 2015 było ich 278 dla 5723 pracowników oświaty. Największym zainteresowaniem szkolenia cieszyły się w województwie śląskim - aż 47 placówek. Drugie było województwo mazowieckie 37, następnie małopolskie 29, świętokrzyskie 23, wielkopolskie 23, zachodniopomorskie 18. Najmniej szkoleń odbyło się w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubuskim.  Dlatego tam właśnie będziemy szkolić w pierwszej kolejności.

A zainteresowanie było i jest OGROMNE. Pod koniec roku ustawiła się kolejka placówek czekających na szkolenia, które już na szczęście po kolei realizujemy. Na pierwszy kwartał już mamy zaplanowane ponad 50 szkoleń. Mamy nadzieję, że będziemy mieć środki na kolejne BEZPŁATNE dla placówek szkolenia. Warto podkreślić, że nasze szkolenia prowadzą certyfikowani edukatorzy diabetologiczni, głównie pielęgniarki, nauczyciele, psychologowie, z WAŻNYM CERTYFIKATEM sygnowanym przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 52

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.