Miesięcznik Diabetyk, marzec 2016, nr 3 (242)
Poniedziałek, 14 Marzec 2016 13:01

Na rynku pojawił się nowy numer Diabetyka. Przeczytacie w nim m.in. o:

SAMI O SOBIE
Dośka na Madagaskarze

Spotkały mnie problemy typowe dla diabetyków, które w Europie są łatwe do rozwiązania. Kilka dni po przyjeździe zobaczyłam szyderczy uśmiech pękniętej pięty. Jak sobie z tym radzić wśród wszechobecnego brudu i takiej ilości bakterii, że prawie je widać gołym okiem? Na szczęście wyposażyłam się w odpowiedni asortyment. Jak na rasową pielęgniarkę przystało, miałam solidny zapas opatrunków (chociaż przywiozłam je z myślą, że oddam do przychodni, skorzystałam z kilku) oraz nieocenioną maść z witaminą A. Ze skarpetki wycięłam sobie opatrunek zewnętrzny zabezpieczający piętę i chodziłam w wygodnych butach. Po kilku dniach intensywnej pielęgnacji pięta przestała się szczerzyć. Kłopotliwe okazało się także przechowywanie insuliny w miejscu, gdzie temperatura przekracza 40 stopni i często brakuje lodówki lub prądu.

 
REFUNDACJA SENSORÓW - co wiemy?
Czwartek, 10 Marzec 2016 12:01

Federacja zabiega w Ministerstwie Zdrowia o refundację sensorów do ciągłego monitoringu glikemii (CGM). W styczniu byliśmy na spotkaniu w Ministerstwie, na którym poinformowano nas, że prawdopodobnie stanie się to w I kwartale 2016. W lutym 2016 ponowiliśmy pytanie wysyłając list do Ministerstwa Zdrowia. Wczoraj w ślad za listem wykonaliśmy szereg telefonów.

 
Czekamy na refundację sensorów
Wtorek, 01 Marzec 2016 17:53

Od jesieni 2015 oczekujemy na informację o refundacji sensorów do systemów ciągłego monitorowania glikemii. W styczniu na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia dowiedzieliśmy się, że nastąpi to prawdopodobnie w I kwartale roku 2016. Czas płynie, konkretów brak. Piszemy więc kolejny list do Ministerstwa. Napiszemy Wam, gdy otrzymamy odpowiedź.

 
FEDERACJA POMAGA I INTERWENIUJE
Piątek, 19 Luty 2016 14:39

Masz dziecko chore na cukrzycę? Nie przyznano Wam punktu 7 na orzeczeniu o niepełnosprawności. POSTARAMY SIĘ POMÓC! BEZPŁATNIE!

Pomożemy zredagować odwołanie, doradzimy i podejmiemy interwencję u Rzecznika Praw Dziecka, w Komisji Wojewódzkiej i wszędzie tam gdzie trzeba. Nie obiecujemy cudów ale zrobimy, co się da! Doświadczenie pokazuje, że łatwiej coś osiągnąc jeśli za człowiekiem stoi instytucja. My za Wami staniemy MUREM! Prowadzimy kilkanaście spraw. Już kilka udało się załatwić POZYTYWNIE.

 
WAŻNE SPRAWY DLA DIABETYKÓW
Wtorek, 09 Luty 2016 01:07

W dniach 8-10.02.2016 w Warszawie odbywa się Forum Liderów Organizacji Pacjentów organizowane przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Gościem pierwszego dnia konferencji był wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas.

Już w pierwszych słowach swojej wypowiedzi Minister nawiązał do cukrzycy, przyznał, że to cukrzyca będzie naszym największym wyzwaniem w najbliższych latach.

 
WIELKI DZIEŃ DLA FEDERACJI
Wtorek, 09 Luty 2016 00:38

Z ogromnym wzruszeniem spieszymy poinformować, że Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę otrzymała Nagrodę Główną przyznawaną przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej z okazji Światowego Dnia Chorego. To dla nas ogromne wyróżnienie, zaszczyt i przede wszystkim zobowiązanie by jeszcze lepiej działać i pomagać chorym na cukrzycę typu 1.

Na zdjęciu (od lewej) Elżbieta Dębska, Monika Zamarlik, Bronisława Garwol, Ks. Arkadiusz Nowak (przewodniczący Kapituły przyznającej Nagrodę), Krystyna Szuba.

 
JUŻ WKRÓTCE ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
Niedziela, 07 Luty 2016 17:16

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II 13 maja 1992 roku w 11. rocznicę zamachu na Jego życie. Od 10 lat Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej z tej wyjątkowej okazji przyznaje nagrody osobom i instytucjom, które w szczególny sposób wyróżniają się w opiece i pomocy chorym. Dzień ten stanowi okazję do wyrażenia szacunku i uznania pracownikom służby zdrowia, wolontariuszom, członkom rodziny, organizacjom oraz wszystkim tym, którzy bezinteresownie poświęcają się dla dobra chorych.

Wśród nagrodzonych dotychczas znalazły się tak znamienite osoby i instytucje jak prof. dr hab. n. med. Janusz Skalski, prof. dr hab. med. Marian Zembala, prof. dr hab. med. Andrzej Szczeklik, Maja Komorowska, Jerzy Stuhr, Małgorzata Foremniak, Iwona Schymalla, Fundacja „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, Fundacja „Rak’n’Roll. Wygraj Życie”, Fundacja „Mam Marzenie”, Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?", Ks. Jan Kaczkowski i wiele innych wspaniałych osobistości.

Nie zabrakło też nagrodzonych ze środowiska cukrzycowego - Alicja Szewczyk, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Beata Stepanow, Dariusz Gnatowski odebrali wyróżnienia w poprzednich latach.

W tym roku uroczystość ma wyjątkowy, bo jubileuszowy charakter. Z niecierpliwością oczekujemy kto zostanie nagrodzony podczas X Forum Liderów Organizacji Pacjentów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 52

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.