Nasi wolontariusze w akcji
Piątek, 06 Maj 2016 18:17

Stoisko Federacji Diabetycy.eu na Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego tętni życiem. U nas nigdy nie było, nie jest i nie będzie pusto, bo mamy co zaprezentować.  Wolontariusze opowiadają o działaniach Federacji, rozdają nasze publikacje, prezentują żeglarskie dokonania. Uczestnicy Zjazdu odwiedzają nas licznie, smakują ciasteczka i z zainteresowaniem słuchają naszych wolontariuszy.

Zobacz zdjęcia ze XVII Zjazdu PTD!

 
ORZEKANIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – PILNE!
Czwartek, 14 Kwiecień 2016 15:53

Przez ostatnie kilka lat, a od ponad dwóch bardzo intensywnie, Federacja zabiega o uregulowanie problemu orzekania o niepełnosprawności u dzieci z cukrzycą. Nasze podstawowe postulaty w zakresie przyznawania punktu 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności zawierają się w kilku punktach.

1. Wiek dziecka do 12 roku życia - obligatoryjne przyznanie punktu 7.
2. Dzieci starsze - decyzja dostosowana do potrzeb konkretnego dziecka, uzależniona od jego samodzielności w prowadzeniu cukrzycy, występowania chorób współistniejących, kondycji psychicznej.
3. Dzieci w wieku 13- 16 lat ze świeżo rozpoznaną cukrzycą - punkt 7 przyznawany na okres 12 miesięcy od diagnozy. Czas ten pozwoliłby na oswojenie się z chorobą i nauczenie jej prowadzenia przy stałej obecności rodzica.

W styczniu spotykaliśmy się z Ministerstwie, a 17 lutego i 8 marca wystosowaliśmy kolejne pisma. Niestety w sprawie orzekania w „międzyczasie” głos zabrała także inna organizacja cukrzycowa, która zaproponowała MNIEJ KORZYSTNE DLA DIABETYKÓW ale za to tańsze dla systemu rozwiązania. I tak sprawa, która - jak się wydawało - była na ostatniej prostej przybrała inny obrót niż zamierzaliśmy.

Szkoda, że W TAK WAŻNEJ SPRAWIE nie ma jedności po stronie organizacji cukrzycowych.

Kilka dni temu od Ministerstwa przyszła odpowiedź, niestety rozczarowująca, inna niż ustalenia i w zasadzie bez żadnych konkretów. A było już tak blisko! Za dwa tygodnie jedziemy na spotkanie do Ministerstwa. Odkręcać! Ale teraz będzie jeszcze trudniej!

 
NADZIEJA NA WYZDROWIENIE!
Poniedziałek, 11 Kwiecień 2016 15:57

Komórki tłuszczowe pomogą nam w walce z cukrzycą? Naukowcy z Bazylei ogłosili sukces w badaniach, które mogą pomóc w odbudowie wytwarzających insulinę komórek trzustki. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Nature Communications", komórki macierzyste pobrane z tkanki tłuszczowej udało im się przeprogramować w dojrzałe komórki beta, które w odpowiedzi na obecność glukozy zaczynają wydzielać insulinę.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl

 
JAK ŻYĆ Z CUKRZYCĄ - POLECAMY!
Czwartek, 31 Marzec 2016 14:19

W czwartek, 31 marca ukaże się 12. odsłona kampanii prasowo-internetowej "Jak żyć z cukrzycą" przygotowanej przez wydawnictwo MediaPlanet. Dodatek tematyczny dystrybuowany będzie wraz z dziennikiem Rzeczpospolita oraz na dedykowanym portalu www.jakzyczcukrzyca.pl

Kampania powstała przy merytorycznym wsparciu ekspertów, a jej celem jest wzmacnianie świadomości społeczeństwa na temat samej choroby, jak również profilaktyki oraz nowoczesnych możliwości leczenia cukrzycy.

Nie zabrało wypowiedzi Diabetycy.eu. O tym jak żyć z cukrzycą typu 1 u małego dziecka pisze prezes Federacji Monika Zamarlik. Na uwagę zasługuje również szczery wywiad z Michałem Figurskim, który opowiada o o swoich przeżyciach związanych z chorobą.

 

 
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Czwartek, 24 Marzec 2016 12:17

Naszym Czytelnikom życzymy radosnych, rodzinnych i wiosennych Świąt Wielkanocnych. Wypocznijcie, nabierzcie sił, nie zapomnijcie o spacerach i uśmiechu :) Dziękujemy, że jesteście z nami.

 
Dzieci z cukrzycą - problemy w szkole i przedszkolu
Niedziela, 20 Marzec 2016 20:26

Historia Antosia z Piotrkowa Trybunalskiego ma dalszy ciąg. Zainteresował się nią redaktor Adam Malik z Polsat News i przygotował rzetelny materiał o sytuacji dzieci z cukrzycą w kwestii dostępu do przedszkoli i szkół. Dziękujemy za podjęcie tematu.

 
SZANSA DLA CHORYCH NA CUKRZYCĘ TYPU 1
Sobota, 19 Marzec 2016 18:44

Specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku pracują nad tym, by leczenie cukrzycy nie opierało się jedynie na reagowaniu na "skok cukru" we krwi. Kluczowy może okazać się przeszczep komórek wysp trzustki.

Z trzustki dawcy izoluje się jedynie te komórki, które produkują insulinę i następnie wprowadza się je do żyły w wątrobie. W wątrobie następuje osadzanie i następnie produkcja oczekiwanej insuliny - tłumaczy prof. Piotr Trzonkowski, kierownik Zakładu Immunologii Klinicznej i Transplantologii w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i koordynator projektu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 52

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.