Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli niepełnosprawnych dzieci z cukrzycą!
Poniedziałek, 30 Maj 2016 08:57

Od 1 czerwca do 31 grudnia 2016 Federacja prowadzi projekt „Przedszkola i szkoły przyjazne diabetykom!”, w ramach którego prowadzimy BEZPŁATNE szkolenia dla nauczycieli niepełnosprawnych dzieci z cukrzycą na terenie całej Polski.

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły, decyduje kolejność zgłoszeń lecz w przypadku zbyt dużego zainteresowania placówek w stosunku do ilości zaplanowanych szkoleń pierwszeństwo ustala się dla: 1. przedszkoli (10 pkt), 2.placówek, w których jest dziecko z nowo rozpoznaną cukrzycą (10 pkt), 3. placówek, w których jest więcej niż 1 dziecko chore (5 pkt), 4. placówek publicznych ( 5 pkt).

Placówki zainteresowane szkoleniami zgłaszają się poprzez formularz umieszczony na stronie www.przyjaznediabetykom.pl lub poprzez wysłanie e-maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
PO SPOTKANIU NA TEMAT ORZEKANIA
Poniedziałek, 09 Maj 2016 13:56

Spotkanie Prezes Federacji Moniki Zamarlik z Dyrektorem Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych trwało prawie godzinę. Rozmówca, Pan Mirosław Przewoźnik zna problemy osób niepełnosprawnych, sam przez kilka lat był przewodniczącym Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania w województwie podkarpackim. Do spotkania był przygotowany, otwarty na informacje, chętny do pomocy. Zna także specyfikę organizacji pozarządowych.

Poruszyliśmy dwa problemy: orzekanie o niepełnosprawności oraz problem z placówkami oświatowymi.

Co udało się ustalić:

1. Obecnie Ministerstwo przygotowuje się do dużego projektu systemowego finansowanego ze środków unijnych mającego na celu przegląd orzecznictwa i wypracowanie rekomendacji w tym zakresie
Komentarz: Ustalenia są na ostatniej prostej, kwestia 1-2 miesięcy.

 
REFUNDACJA CGM
Niedziela, 08 Maj 2016 21:00

Na Zjeździe Naukowym PTD w Kielcach, w ostatni czwartek 5.05.2016, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia (Dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Radziwiłła) POTWIERDZIŁ, że stosowne pisma zostały już podpisane i prawdopodobnie od czerwca REFUNDACJA WEJDZIE W ŻYCIE!

Cieszymy się, bo mamy w tym swój skromy udział. Kilka wizyt w Warszawie, kilkanaście pism i listów, kilkadziesiąt rozmów telefonicznych nie pójdzie na marne! Na szczęście tego nikt nam nie zepsuł.

 
ORZEKANIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – PILNE!
Niedziela, 08 Maj 2016 20:00

Pamiętacie list Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na temat orzekania o niepełnosprawności, który opublikowaliśmy 14 kwietnia, a który nic nie wnosił do sprawy zmiany w orzekaniu o niepełnosprawności?

To dlatego, że po dwóch latach walki Federacji Diabetycy.eu, gdy już byliśmy na ostatniej prostej ktoś (niestety ze środowiska cukrzycowego) pomieszał nam szyki proponując rozwiązania tańsze dla systemu ale gorsze dla diabetyków. I Ministerstwo zrobiło kolejny krok w tył!

 
NAUKOWCY PRZECIW CUKRZYCY - krew pępowinowa i limfocyty T
Niedziela, 08 Maj 2016 16:34

Czteroletnia Isla z Australii jest jedną z pierwszych osób, u których wykorzystano krew pępowinową aby zapobiec rozwojowi cukrzycy typu 1. Jej siostra i brat już chorują na cukrzycę. Ryzyko rozwoju cukrzycy typu 1 jest u dziewczynki bardzo duże. Mama postanowiła więc „wykupić polisę na życie” w postaci zachowania krwi pępowinowej.

Przydało się! Krew pępowinowa Isly została pobrana zaraz po narodzinach dziewczynki w 2011 roku. Do niedawna była przechowywana w banku krwi w temperaturze minus 160 stopni. Następnie została rozmrożona, oczyszczona, odpowiednio przygotowana i wprowadzona do organizmu dziecka. Dziewczynka otrzymała wcześniej leki antyalergiczne i antybiotyki.

 
BIEGNIEMY aby „Wyprzedzić cukrzycę”
Sobota, 07 Maj 2016 20:39

Kilkunastoosobowa EKIPA FEDERACJI Diabetycy.eu wzięła udział w biegu organizowanym przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, który towarzyszył XVII Zjazdowi Naukowemu w Kielcach. Mamy prawdziwych sportowców!

PIERWSZE MIEJSCE zajął nasz reprezentant Piotr Gawęcki. WSZYSCY biegli wspaniale, prezentowali sportową postawę, ukończyli bieg i z pięknymi uśmiechami dotarli na metę. Gratulacje! Oglądnijcie fantastyczną fotorelację.

 
Wspaniała wiadomość!
Piątek, 06 Maj 2016 18:44

Drodzy Rodzice i Nauczyciele! Mamy świetną wiadomość. Pozyskaliśmy środki na SZKOLENIA NAUCZYCIELI DZIECI Z CUKRZYCĄ. Zrobimy bardzo dużo BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ W CAŁEJ POLSCE.

Nasza dotychczasowa praca została doceniona, bo nasi edukatorzy działają na szóstkę! Zgłaszajcie zapotrzebowanie. Przyjedziemy w każde miejsce, nie trzeba już czekać w kolejce, szkolenie przeprowadzamy dla nauczycieli od przedszkola do liceum. Zgłaszajcie placówki publiczne, społeczne, prywatne. Przyjedziemy wszędzie tam, gdzie nas potrzebujecie. Jeśli potrzebne szkolenie przypominające i odświeżające wiedzę pedagogów o cukrzycy - zamawiajcie!

Przekażcie wiadomość, żeby jak najwięcej osób się dowiedziało i jak najwięcej dzieci miało zapewnioną profesjonalną opiekę w przedszkolu i szkole.
Czekamy na zgłoszenia od placówek: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Jesteśmy PRZESZCZĘŚLIWI!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 52

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.